18.02.2015

PATLİB 2015 Konferansı

Ulusal patent ofisleri bilgi merkezleri (PATLİB) ile ulusal patent ofisleri temsilcilerinin katılımına açık olan ve 21-22 Nisan 2015 tarihlerinde Münih’te gerçekleştirilecek olan PATLİB 2015 Konferansı’na katılım için kayıtlar başladı.

Avrupa Patent Ofisi (EPO) Avrupa Patent Sözleşmesine (EPC) taraf 38 üye ülkenin ulusal patent ofisleri ve PATLİB’lerden oluşan 300 civarındaki birim ile bir iletişim ağı oluşturmuştur. Söz konusu ağ, bu merkezler arasında iletişimin ve işbirliğinin geliştirilmesi ve patent bilincinin sağlanması ve buna ilişkin hizmetlerin kamuya (küçük ve orta ölçekli işletmeler, özel sektör, üniversiteler vb.) sunulması amacıyla oluşturulmuştur.

Avrupa Patent Ofisi ve üye ülkelerin ulusal patent ofislerinin işbirliği politikası çerçevesinde, her sene farklı bir üye ülkede PATLİB Konferansı düzenlenmektedir. Öğrenim temalı bu seneki konferansta uygulamaya yönelik sunumlar ve eğitimlere ağırlık verilecektir.

Konferansa her PATLİB’den bir temsilci ücretsiz olarak katılım sağlayabilecek olup, otel masrafının tamamı (Motel One München Deutsches Museum’de konaklanması halinde) ve yol masraflarının (uçak bileti)  %75’i EPO tarafından karşılanacaktır. Yol masrafları ile ilgili geri ödemeler, etkinlik sonrasında EPO tarafından katılımcılara iletilecek dokümanların doldurulması ve sunulmasından sonra yapılacaktır.

PATLİB’ler arası bilgi ve deneyim paylaşımı için önemli bir fırsat olacak söz konusu konferansın etkinlik dili İngilizce olacak ve Türkçe çeviri yapılmayacaktır. Bu nedenle, Bilgi ve Doküman Birimi adına katılım sağlayacak temsilcilerimizin İngilizce bilmesi önem arz etmektedir.

Konferansa katılım için aşağıdaki link üzerinden 9 Mart 2015 tarihine kadar kayıt ve otel rezervasyonu yaptırılması gerekmektedir: https://server1.icos.at/patlib2015/register1.php

PATLIB Sicili Kayıt Formu
    [EPO PATLİB Sicilinde yer almayan birimlerimizin, bu formu doldurarak bilgi@teknolojitransferi.gov.tr adresine iletmeleri gerekmektedir]

> Detaylı bilgi

×