26.02.2015

“Teknoloji Transfer Platformu” Yayına Başladı

Bilim ve Teknoloji Yüksek Kurulu’nun (BTYK) “Yerli Patentlerin Lisanslanmasını Teşvik Edecek Politika Araçlarının Geliştirilmesi [2011/108]” başlıklı kararı kapsamında, Türk Patent Enstitüsü tarafından “Teknoloji Transfer Platformu” hayata geçirildi.

Sitenin açılış töreni, 26 Şubat 2015 tarihinde Türk Patent Enstitüsü’nde gerçekleştirildi. “Teknoloji Transfer Platformu” tanıtım filmi ile başlayan törende, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Ersan Aslan ve Türk Patent Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Habip Asan birer açılış konuşması gerçekleştirdi.

Enstitü Başkan Yardımcısı Dr. İbrahim Yaşar’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen site uygulamalı tanıtımında, Akdeniz Üniversitesi İş Dünyası ile İşbirliği ve Teknoloji Transferi Uygulama ve Araştırma Merkezi (AKİŞMER TTM) Yöneticisi Prof. Dr. Ayşe Odman Boztosun ile Koç Holding A. Ş. İnovasyon ve Fikri Haklar Yöneticisi Samir Deliormanlı tarafından platforma lisans verme ve alma teklifleri girildi.

Tören sonunda, 2010-2014 yıllarında TPE siciline en fazla sayıda lisans sözleşmesi kaydı gerçekleştiren gerçek ve tüzel kişilere ödül verildi. 

> “Teknoloji Transfer Platformu” Tanıtım Filmi

×