24.08.2015

Patent Bilgisinin İş Hayatında Kullanımı Semineri

Ulusal patent ofisleri bilgi merkezleri (PATLIB) ile ulusal patent ofisleri temsilcilerinin ücretsiz katılımına açık olan “Patent Bilgisinin İş Hayatında Kullanımı Semineri” 21-23 Eylül 2015 tarihlerinde Viyana’da (Avusturya) düzenleniyor.

Avrupa Patent Ofisi tarafından düzenlenen seminere katılım için son başvuru tarihi 7 Eylül 2015’tir.

Patent bilgisi üzerinden sistematik bir değerlendirme yapabilmenin ipuçlarının verileceği seminer, patent bilgisi ile ilgili tüm profesyonellerin (danışmanlar, sanayi/KOBİ/Start-up temsilcileri, araştırmacılar, teknoloji transfer ofisi çalışanları, patent vekilleri, öğrenciler, akademisyenler vb.) katılımına açıktır.

Söz konusu seminere ücretsiz katılım sağlayabilmek için Enstitümüz ve EPO siciline kayıtlı bir PATLIB çalışanı olmak gerekmektedir.

Bu bağlamda, Enstitümüz siciline kayıtlı olup, EPO siciline kayıtlı olmayan, mevcut TPE Bilgi ve Doküman Birimlerimizin PATLIB Sicili Kayıt Formunu doldurarak bilgi@teknolojitransferi.gov.tr adresine iletmeleri gerekmektedir.

Ayrıca, yeni bir TPE Bilgi ve Doküman Birimi kurmak isteyen kurumların (Üniversite, Ticaret/Sanayi Odası, Kalkınma Ajansı, Teknopark vb.) aşağıdaki taslak metne benzer bir içeriğe sahip resmi bir yazı ile Enstitümüze talepte bulunması gerekmektedir.

 

TÜRK PATENT ENSTİTÜSÜ BAŞKANLIĞINA

 

Kurumumuz çalışanlarının ve ilgili paydaşlarımızın sınai mülkiyet konusunda bilgilendirilmelerini sağlamak amacıyla, sınai mülkiyetle ilgili her tür bilgi ve dokümana kolaylıkla erişilebilmesi ve gerekli durumlarda uzman desteği verilmesinin yararlı olacağı değerlendirilmektedir.

 

Bu kapsamda, kurumumuz ile Başkanlığınız arasında etkin bir işbirliğinin geliştirilmesi ve kurumumuz bünyesinde “TPE Bilgi ve Doküman Birimi” kurulması hedeflenmektedir.

 

Söz konusu talebimizin değerlendirilmesi hususunu bilgilerinize arz ederim.> Detaylı bilgi

×