07.03.2017

PATLIB 2017

Ulusal patent ofisleri bilgi merkezleri (PATLIB) ile ulusal patent ofisleri temsilcilerinin katılımına açık olan PATLIB 2017 Konferansı, 3-4 Mayıs 2017 tarihlerinde Münih'te (Almanya) gerçekleştirilecektir.

 

Avrupa Patent Ofisi (EPO) Avrupa Patent Sözleşmesine (EPC) taraf 38 üye ülkenin ulusal patent ofisleri ve PATLIB’lerden oluşan 320 civarındaki birim ile bir iletişim ağı oluşturmuştur. Söz konusu ağ, bu merkezler arasında iletişimin ve işbirliğinin geliştirilmesi ve patent bilincinin sağlanması ve buna ilişkin hizmetlerin kamuya (küçük ve orta ölçekli işletmeler, özel sektör, üniversiteler vb.) sunulması amacıyla oluşturulmuştur.

 

Avrupa Patent Ofisi ve üye ülkelerin ulusal patent ofislerinin işbirliği politikası çerçevesinde, her sene farklı bir üye ülkede PATLIB Konferansı düzenlenmektedir. Öğrenim temalı bu seneki konferansta uygulamaya yönelik sunumlar ve eğitimlere ağırlık verilecektir.

 

PATLİB’ler arası bilgi ve deneyim paylaşımı için önemli bir fırsat olacak söz konusu konferansa katılım sağlayabilmek için Kurumumuz ve EPO siciline kayıtlı bir PATLIB çalışanı olmak gerekmektedir.

 

Bu bağlamda, Kurumumuz siciline kayıtlı olup, EPO siciline kayıtlı olmayan, mevcut Bilgi ve Doküman Birimlerimizin PATLIB Sicili Kayıt Formunu doldurarak bilgi@teknolojitransferi.gov.tr adresine iletmeleri gerekmektedir.

 

Detaylı bilgi için: 

https://www.epo.org/learning-events/events/conferences/patlib.html

 

 

×