Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Düşük voltaj ile çalışan otomatik çok fonksiyonlu mikser ve aparatları.
İlan Tarihi: 13.05.2015
Lisans verme veya Devir verme
Patent
2009/06190
Düşük voltaj ile çalışan otomatik çok fonksiyonlu mikser ve aparatları.
Bu buluş (1) üst kaplama ve (20) koruyucu alt kaplama içerisinde barındırdığı mekanizma sayesinde her tip tencere vb. kaplarda ağız kısmına monte edilerek bu kaplar içerinde yapılan gıdanın karıştırma çırpma ve ezme işlemlerini (36) kaşık sayesinde gıda hazırlamakta kullanılan makinedir. Düşük voltaj ile çalışma özelliğinden dolayı elektrik çarpma riski yoktur. Elektrik tüketiminde de tasarruf sağlar. (24) Çok amaçlı hazne (tek bir hazne) içerisinde sıvı gıdanın kaynatılması, karıştırma, çırpma ve ezme vb. işlemleri yapabilme özelliğine sahip olması ayrıca kullanılan bıçak aparatı (38) sayesinde de katı gıdaların doğranması, parçalanması ve bunların incelik ve kalınlık özelliklerini ayarlanmasını sağlayan bıçak tahrik miline (37) sahip olmasıdır. Bu çok fonksiyonlu mikser mekanizma içerisinde bulunan elektronik devre (41) sayesinde de gıda hazırlama esnasında başında beklemeden makinenin çalışıp işi bittiğinde de otomatik kapanmasını sağlayan programlama seçenekleri sunan ve sesli görüntülü uyarı verme özelliğine sahip olmasıdır.
Elektirikli Ev Aletleri
Belge (İncelemesiz patent belgesi 21.02.2014 tarihinde alındı)
Denemeler 2010 tarihinde bitti
30.000 TL
Patent
 • Adı Soyadı
  Şadi Başer
 • Unvanı / Görevi
  Patent Sahibi
 • Kurumu/Kuruluş
  Özel / Şahıs
 • Telefon
  (549) 569 02 54
 • E-posta
  sadi--baser@hotmail.com
 • Adres
  Merkezefendi Mah. 433 Sok. No: 21 Denizli