Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Bir rotatif sıkıştırıcı
İlan Tarihi: 31.07.2015
Lisans verme veya Devir verme
Patent
2014/01899
Bir rotatif sıkıştırıcı
Bu buluş, dönen bir disk çeperinde sabitlenmiş yuvalar içindeki ürünleri sabitleyerek fiziksel kuvvete maruz bırakan ve tahliye eden bir rotatif sıkıştırıcı ile ilgilidir. Buluş konusu rotatif sıkıştırıcı en az bir disk , diskin bir yüzeyinin merkezine yerleştirilen, aldığı hareketi aktaran ve diske dönme hareketi yaptıran en az bir şaft , diskin şaftın bulunmadığı yüzeyinin uç kısımlarına yakın konumda ve aralarında eşit mesafe olan, işlenecek ürünlerin girebileceği en az bir boşluğa , boşluğun altında kalan en az bir kanala sahip en az bir yuva, diskin dönme hareketine bağlı olarak bir ucundan kanal içinde hareket ederek yuva içindeki ürünü işleyen en az bir kuvvet kolu , kuvvet kolunun hareketini düzgün bir şekilde tamamlaması için disk merkezi ile yuva arasında bulunan, içerdiği pim sayesinde kuvvet kolunun hareketini sınırlandıran en az bir kuvvet kolu desteği , bir ucundan kuvvet koluna diğer ucundan ise kuvvet kolu desteğine bağlanan en az bir germe yayı ve şaft ile eş merkezli olan, dış yüzeyinin belirli bir kısmına kuvvet kolunun diğer ucunun temas etmesi ile kuvvet koluna hareket veren en az bir kam içermektedir.
Otomotiv
Başvuru (Araştırma raporu düzenlenmesi aşamasında)
 

 • Adı Soyadı
  Esra Yardımoğlu
 • Unvanı / Görevi
  Patent Ofisi Koordinatörü / Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  Hacettepe Teknoloji Transfer Merkezi / Patent Ofisi
 • Telefon
  (312) 227 03 22 / (312) 297 62 78
 • E-posta
  sevtap.aksoy@hacettepe.edu.tr; esra.yardimoglu@hacettepe.edu.tr
 • Adres
  Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü 1. Ar-Ge Binası No: 8 06800 Beytepe / Ankara