Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Sıkıştırılmış gazlardan atalet momentiyle güç üretme aparatı
İlan Tarihi: 21.07.2015
Lisans verme
Patent
2009/07688
Sıkıştırılmış gazlardan atalet momentiyle güç üretme aparatı
Bu sistem, atalet momentiyle güç üretme aparatı ve kapalı devre kompresör sistemi olarak iki ana bölümden oluşmaktadır. Aparat, kendisine uygulanan doğrusal kuvveti veya dönme hareketini, salınım hareketine çevirir ve kütlesel elemanına (10) aktarır. Bu kütlesel eleman (10) iki merkezli devinim hareketi ile savrularak oluşturduğu atalet momenti kuvvetini dönme hareketine yansıtır. Aparatın çekiç elemanının (2) salınım hareketi ile ivmelenen kompresör deposundaki (27) basınçlı havanın basıncını kullanarak iki zamanlı iki silindirli motor özelliği gösterir. Bu müşterek çalışma sistemi ile süreklilik kazanan salınım hareketi aparat tarafından dönme hareketine çevrilir. Bu teknolojik kompleks iş ve enerji üreten tüm sistemlerde kullanılır.
Belge (İncelemeli patent belgesi 24.04.2012 tarihinde alındı).
 

 • Adı Soyadı
  Ekin Dericioğlu Kurt
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  Ankara Patent Bürosu Ltd. Şti.
 • Telefon
  (312) 417 23 23
 • E-posta
  ekin.dericioglu@ankarapatent.com
 • Adres
  Bestekar Sok. No: 10/12 Kavaklıdere / Çankaya / Ankara