Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Yolcu taşıma aracını güzergah hattından kurtarma mekanizması
İlan Tarihi: 14.08.2015
Lisans verme veya Devir verme
Faydalı Model
2014/13788
Yolcu taşıma aracını güzergah hattından kurtarma mekanizması
Buluş, metrobüs veya benzeri tek hat güzergahı üzerinde ilerleyen araçların, ilgili güzergah hattı üzerinde arıza yapmalarında, güzergah hattının tıkanmaması için arıza yapan aracın (1) aynı hat üzerinden ilerleyen aynı tipte olan bir diğer araç (1) vasıtasıyla çekilmesini sağlayan ve araçlara monte edilen yolcu taşıma aracını güzergah hattından kurtarma mekanizması ile ilgilidir. Yolcu taşıma aracını güzergah hattından kurtarma mekanizması tek hat üzerinde seyir yapan araçların (1) ön ve arka kısmına kurulmaktadır. Böylelikle hat üzerinde seyir eden araçlar (1) dışarından herhangi bir dışarıdan çekici aracına gerek duyulmaksızın birbirlerini kurtarmaktadır ve hattın tıkanıklığı kısa bir sürede giderilmektedir.
Belge (Faydalı model belgesi 21.07.2015 tarihinde alındı)
www.dunya-guvenlik.com adresinden detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.
 

 • Adı Soyadı
  Abdurrahim Suçin
 • Unvanı / Görevi
  Patent Sahibi
 • Kurumu/Kuruluş
  Gerçek Kişi
 • Telefon
  (488) 212 26 25 / (532) 232 26 25
 • E-posta
  info@dunya-guvenlik.com
 • Adres
  Pınarbaşı Mah. 2201 Sok. No: 20/2 Merkez / BATMAN