Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Ultrasonografi incelemeleri için basınçlı jel sağlayan prob
İlan Tarihi: 21.08.2015
Lisans verme
Patent
2008/07765
Ultrasonografi incelemeleri için basınçlı jel sağlayan prob
Bu buluş, ultrasonografik muayenelerde kullanılan transmisyon jelinin 3-8 lt kadar miktarlarının cihaz yakınında depo torbasında (1) bulundurulabilmesini ve gereken miktarlarının muayene bölgesine jel iletim kanülünden (6) basınçla taşınmasını sağlayan bir jel pompasıdır. Probun pompa (4) kısmı; gövdesi içine sıkıca yerleştirilerek birbirine hassas olarak alıştırılarak uydurulmuş, aksi yönlerde dönmekte olan dişli çarkların oluşturduğu bir sistemdir. Bu sistem elektromanyetik motordan (5) çeşitli oranlarda iletilen hareketle çalışmaktadır. Pompa (4) girişindeki vakumun etkisiyle depo torbasından (1) toplama kanülüyle(2) alınan jel; iletim kanülünden (6) basınçla yükselerek, probun ucundaki aplikatöre (7) ulaşır. Aplikatördeki çıkış valfıyla (8) ayarlanan uygun basınç ve miktardaki jel, çıkış kanalından muayene edilecek bölgelere uygulanır.
Belge (İncelemeli patent belgesi 23.07.2012 tarihinde alındı).
 

 • Adı Soyadı
  Metin Kaplan
 • Unvanı / Görevi
  Patent Sahibi
 • Kurumu/Kuruluş
  Gerçek Kişi
 • Telefon
  (312) 251 68 88
 • E-posta
 • Adres
  İnönü Mah. Hacettepeliler Sitesi No: 10/4 06370 Batıkent / ANKARA