Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Ambalajlama ile ilgili geliştirmeler
İlan Tarihi: 21.08.2015
Lisans verme
Patent
2012/06612
Ambalajlama ile ilgili geliştirmeler
Burada çocuk kilitli ambalajlar ve bunun bileşenleri açıklanmaktadır. Açıklanan çocuk korumalı ambalajlardan birisi şunları içermektedir: kullanılan destek ile desteklenen tehlikeli maddeye erişimi seçime göre engelleyen bir yapı olup destek, yapıya göre bir ilk yönde tehlikeli maddeye erişimin yapı tarafından engellendiği bir noktadan tehlikeli maddenin erişilebilir şeldlde yapının dışına çıktığı bir yapıya doğru hareket edebilmektedir; kullanıcı tarafından desteğin emniyetli konumdan çıkmasım önleyen bir kilitli durum ile desteğin emniyetleri konumdan çıkarak erişim konumuna doğm hareket etmesine izin verilen bir kilitsiz durum arasında hareket ettirilebilen en az bir mandal elemanı ve ambalaj ayrıca kullamcı tarafından yapıya göre birinci yönden farklı bir ikinci yöne hareket ettirilebilen bir şerit elemanını; bu şerit elemanının, mandal elemanı kilit açık konumdayken desteğin birinci yönde, kilitli konumdan dışarıya hareketini sağlamak için destek ile eşleştirilmiş olmasını içermektedir. Bir diğer çocuk komma paketi, kilit elemanının kilitli konumdan açık konuma geçebilmesi ile ilişkilendirilen hareket için güvenli komunda kilit elemanı ile ilişkili olarak birlikte çalışan en az bir gizleyici kapağı içermektedir.
Belge (Avrupa Patenti - İncelemeli patent belgesi 23.07.2012 tarihinde alındı)
 

 • Adı Soyadı
  Hande Mumcuoğlu
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  Halitligil ve Ark Patent ve Marka Danışmanlık Limited Şirketi
 • Telefon
  (312) 428 60 03
 • E-posta
  info@halitligilark.com
 • Adres
  Mutlukent Mah. Mutluköy Sitesi 1943. Cad. No: 10 06800 Çankaya / Ankara