Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
İki şaft arasında şaft bağlantısı
İlan Tarihi: 21.08.2015
Lisans verme
Patent
2012/06716
İki şaft arasında şaft bağlantısı
Buluş, bir birinci şaft ve bir ikinci şaft arasında bir şaft bağlantısıyla ilgili olup, burada birinci şaft, etrafında birinci şaftın dönebildiği bir uzunlamasına eksen içerir, ve burada birinci şaft, ikinci şaft ile dönmeye karşı sabit şekilde bağlanabilen bir kuplaj kısmı (17) içerisine kavrayan bir serbest uç (12a) içerir, burada birinci şaftın serbest ucu, kuplaj kısmının bir iç profili içerisine sökülebilecek şekilde kavrayan bir dış profille techiz edilmiştir, burada dış profil ve/veya iç profil, birbirine esasen paralel uzanan iki yan yüzeye (14a, 14b) sahip birer dihedron olarak tasarlanmıştır, ve dış profilin en az bir yan yüzeyi ve/veya iç profilin en az bir yan yüzeyi, birinci şaftın ya da ikinci şaftın uzunlamasına yönünde konveks olarak tasarlanmıştır.
Belge (Avrupa Patenti - İncelemeli patent belgesi 23.07.2012 tarihinde alındı)
 

 • Adı Soyadı
  Nazlı Tuğba Korkut Özsoy
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  Deriş Patent ve Marka Acentalığı A.Ş.
 • Telefon
  (212) 252 61 22
 • E-posta
  deris@deris.com.tr
 • Adres
  İnebolu Sok. Deriş Patent Binası No: 5 80040 Kabataş / Setüstü / İstanbul