Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Disk kayıt ortamı, disk sürücü aygıtı ve reprodüksiyon usulü
İlan Tarihi: 21.08.2015
Lisans verme
Patent
2012/09885
Disk kayıt ortamı, disk sürücü aygıtı ve reprodüksiyon usulü
Disk kayıt ortamı tekrar-yazılabilir kayıt tekniğine göre birinci verinin kaydedildiği kayıt/reprodüksiyon alanına sahiptir. Kayıt/reprodüksiyon alanı oluk yalpalandırma tekniğiyle oluşturulan ikinci veri içerir Disk uçuncu verinin oluk yalpalandırma tekniği kullanılarak kaydedildiği sadece reprodüksiyon alanı içerir Birinci veri birinci modülasyon tekniğiyle kaydedilir ve birinci hata-düzeltme bloğu yapısına sahiptir İkinci veri ikinci modülasyon tekniğiyle kaydedilir. Üçüncü veri üçüncü modülasyon tekniği kullanılarak kaydedilir ve birinci hata düzeltme bloğu yapısınınkiyle aynı hata-düzeltme kodlamasına dayanan ikinci hata-düzeltme bloğu yapısına sahiptir Üçüncü verinin kayıt yoğunluğu birinci verinin kayıt yoğunluğundan daha az yapılır ve birinci hata-düzeltme bloğundaki düzeltme kodlarının sayısı birinci hata düzeltme bloğundaki düzeltme kodlarının sayısının n/m katına ayarlanır.
Belge (Avrupa Patenti - İncelemeli patent belgesi 22.10.2012 tarihinde alındı)
 

 • Adı Soyadı
  Evin Kazmirci
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  Stok Sınai Mülkiyet Hizmetleri A. Ş.
 • Telefon
  (212) 324 31 00
 • E-posta
  info@stock.com.tr
 • Adres
  Büyükdere Cad. No:173 34394 Levent / Şişli / İstanbul