Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Bir telekomünikasyon sistemindeki yöntemler ve cihazlar
İlan Tarihi: 21.08.2015
Lisans verme
Patent
2012/10106
Bir telekomünikasyon sistemindeki yöntemler ve cihazlar
Bu buluş, bir hücresel iletişim sisteminde bir harq sürecinde yer alan hataların önlenmesine yönelik bir yöntem ile ilişkilidir ve bu yöntemde yarı kalıcı programlama (sps) aktivasyonunun veya sps tekrar iletimlerinin her ikisini de belirtmek için bir ndi işaretçisi kullanılmaktadır ve işaretçinin değişmesi yoluyla, dinamik programlama modunda yeni bir iletimin gerçekleştirileceği belirtilmektedir. Yöntem, bir programlama mesajında, dinamik olarak programlanmış iletimin gerçekleşeceğini bildirine bir belirtecin alınması; dinamik olarak programlanan bir iletim için önceden alınan belirteçten itibaren aynı harq süreci için yarı kalıcı bir kaynağın ortaya çıkması halinde ndi işaretçisinin değerine bakılmaksızın bu işaretçiyi değiştirecek şekilde dikkate alınması adımlarından oluşmaktadır. Bu şekilde, ilgili koşulun gerçekleşmesi halinde ue, daima ndi işaretçisine yeni bir veri iletimini belirtiyormuş veya talep ediyormuş gibi muamele edecektir.
Belge (Avrupa Patenti - İncelemeli patent belgesi 22.10.2012 tarihinde alındı)
 

 • Adı Soyadı
  Tolga Çaylak
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  Dış Patent Marka Tescil ve Danışmanlık Hiz. Ltd. Şti.
 • Telefon
  (216) 545 57 00-09 / (216) 545 57 07
 • E-posta
  tolga@dispatent.com.tr
 • Adres
  İçerenköy Değirmenyolu Cad. No: 12/7 K: 5 Ataşehir / İstanbul