Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Hızla salınabilen anti-bakteriyel ajana sahip ve kısa süreli kullanıma yönelik tıbbi cihaz
İlan Tarihi: 21.08.2015
Lisans verme
Patent
2012/10327
Hızla salınabilen anti-bakteriyel ajana sahip ve kısa süreli kullanıma yönelik tıbbi cihaz
Anti-bakteriyel etkinliğe sahip bir tıbbi cihazın elde edilmesinde kullanılan ve şu basamaklardan meydana gelen bir yöntem açıklanmaktadır: ıslatıldığında düşük sürtünme gösteren hidrofilik polimer kaplı bir yüzey malzemesi elde edilmesi, oligodinamik bir metalin kimyasal olarak indirgenmiş partikülleri ve yüzey malzemesini kaplayanla aynı hidrofilik polimerden meydana gelen koloidal bir solüsyon elde edilmesi ve yüzey malzemesinin bu solüsyona daldırılması. Buna göre üretilen bir de tıbbi cihaz açıklanmaktadır. Bu yöntemle, anti-bakteriyel kaplamada çok avantajlı özellikler elde edilmektedir. Özellikle, ıslatma sıvısında satım hızı nispeten düşüktür ve kullanılması amaçlanan yerde örneğin cihaz idrar yoluna sokulurken, salınım hızı nispeten yüksektir.
Belge (Avrupa Patenti - İncelemeli patent belgesi 22.10.2012 tarihinde alındı)
 

 • Adı Soyadı
  Emine Örs
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  ACT Danışmanlık Gıda ve Dış Tic. Ltd. Şti.
 • Telefon
  (216) 456 38 81 / (216) 456 38 82
 • E-posta
  info@actpatent.com
 • Adres
  Atatürk Mah. 43 A Ada Gardenya 2/5 D:18 Ataşehir / İstanbul