Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Bir raylı taşıtın kontrol cihazı
İlan Tarihi: 21.09.2015
Lisans verme
Patent
2012/07730
Bir raylı taşıtın kontrol cihazı
Buluş, fren aktüatörlerine kontrol komutlarının verilmesi için bir elektronik fren kontrol birimini kapsayan bir fren kontrol cihazına ve/veya kayma önleme sensörü (10) tarafından elektronik kaymayı önleyici kontrol birimine (8) gönderilen en az bir dönüş hızı sinyaline bağlı olarak en az bir aksın (14) tekerleklerindeki (12) patinajı düzenleyen bir kayma önleyici cihaza (1) ve/veya bir elektronik dönüş izleme kontrol birimini ve tekerleklerden en az birinin dönüş hızını bir dönüş hızı sinyali formunda kaydeden en az bir dönüş izleme sensörünü kapsayan bir dönüş izleme cihazına ve/veya raydan çıkma, yataklarda aşırı ısınma, instabil hareket ve benzeri gibi kritik durumlar ve hasarlar bakımından hareket düzenini izleyen ve/veya teşhis eden ve bir elektronik hareket düzeni izleme kontrol birimi (34) içeren bir hareket düzeni izleme cihazına (36) sahip bir raylı taşıt (2) kontrol cihazıyla ilgilidir. Buluş, elektronik hareket düzeni izleme kontrol biriminin (34) elektronik kaymayı önleyici kontrol birimiyle (8) ve/veya elektronik fren kontrol birimiyle ve/veya elektronik dönüş izleme kontrol birimiyle birlikte tek bir yapı birimi (38) olarak bir araya getirilmesini öngörmektedir.
Belge (Avrupa Patenti - İncelemeli patent belgesi 21.08.2012 tarihinde alındı)
 

 • Adı Soyadı
  Elisavet Yakovidis Çinlemez
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  Deriş Patent ve Marka Acentalığı A.Ş.
 • Telefon
  (212) 252 61 22
 • E-posta
  deris@deris.com.tr
 • Adres
  İnebolu Sok. Deriş Patent Binası No: 5 80040 Kabataş / Setüstü / İstanbul