Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Pinaveryum bromidden ve dimetikondan veya simetikondan oluşan sinerjik kombinasyon
İlan Tarihi: 21.09.2015
Lisans verme
Patent
2012/08016
Pinaveryum bromidden ve dimetikondan veya simetikondan oluşan sinerjik kombinasyon
Mevcut buluş genellikle İrritabl Barsak Sendromu (IBS) ve dışkılamadaki değişiklikler ve özellikle sık sık abdominal şişkinlik ile bağlantılı abdominal rahatsızlık veya ağrı gibi karakteristik semptomların engellenmesi ve/veya tedavisine yönelik farmasötik endüstrisi ve ilaç hazırlayıcı farmasötik endüstrisi ile ilgilidir. Mevcut buluş, aynı amaçlar bakımından önceki teknolojiye ait kompozisyonlar ile kıyaslandığından, aşağıdaki avantajlara sahiptir: her bir aktif ajandan daha düşük dozlar, daha yüksek etki hızı ve daha az yan etki. Mevcut buluşun öğretilerini yansıtan kompozisyon, gastrointestinal sistemin düz kas fiberi üzerinde seçici etki gösteren L tipi kalsiyum kanalını bloke edici bir ajan ve gaz karşıtı bir ajan ve ayrıca farmasötik açıdan kabul gören eksipiyanların sinerjik kombinasyonunu içerir.
Belge (Avrupa Patenti - İncelemeli patent belgesi 21.08.2012 tarihinde alındı)
 

 • Adı Soyadı
  Nazlı Tuğba Korkut Özsoy
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  Deriş Patent ve Marka Acentalığı A.Ş.
 • Telefon
  (212) 252 61 22
 • E-posta
  nkorkut@deris.com.tr
 • Adres
  İnebolu Sok. Deriş Patent Binası No: 5 80040 Kabataş / Setüstü / İstanbul