Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Mobil iletişim sisteminde zengin çağrı kapasiteli belirtinin sinyallenmesine yönelik yöntem
İlan Tarihi: 21.09.2015
Lisans verme
Patent
2013/01778
Mobil iletişim sisteminde zengin çağrı kapasiteli belirtinin sinyallenmesine yönelik yöntem
Buluş, aşağıdaki adımlara yönelik olan bir yöntem ile ilgilidir: birinci elektronik aygıt ve ikinci elektronik aygıt arasındaki devre anahtarlamalı bir çağrının, devre anahtarlamalı bir iletişim sistemi üzerinden kurulması, birinci elektronik aygıtın ve ikinci elektronik aygıtın kapasitelerinin değiştirilmesi, birinci elektronik aygıt ve ikinci elektronik aygıt arasındaki bir ortam bileşeninin, paket anahtarlamalı bir iletişim sistemi üzerinden kurulması. Ayrıca yöntemde radyo erişim ağı bilgisi, birinci elektronik aygıta elde edilir. Birinci elektronik aygıt, bir tür ortam bileşeninin kullanılabilirliğini belirtmek için ikinci elektronik aygıta, bant içi sinyalini talep eder. İkinci elektronik aygıt, ikinci elektronik aygıttaki bant içi sinyalini tespit eder ve ikinci elektronik aygıtın bir kullanıcı ara yüzündeki ortam bileşeninin bir türünün kullanılabilirliğini belirtir.
Belge (Avrupa Patenti - İncelemeli patent belgesi 21.04.2013 tarihinde alındı)
 

 • Adı Soyadı
  Tolga Çaylak
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  Dış Patent Marka Tescil ve Danışmanlık Hiz. Ltd. Şti.
 • Telefon
  (216) 545 57 00-09
 • E-posta
  tolga@dispatent.com.tr
 • Adres
  İçerenköy Değirmenyolu Cad. No: 12/7 K: 5 Ataşehir / İstanbul