Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Bir katlı fırında en az bir karbon içeren bir malzeme akışının kurutma ve kavurma işlemleri için düzenek ve yön
İlan Tarihi: 21.10.2015
Lisans verme
Patent
2012/10995
Bir katlı fırında en az bir karbon içeren bir malzeme akışının kurutma ve kavurma işlemleri için düzenek ve yön
Katlı bir fırında en az bir karbon içeren materyal akımının kurutulması ve kavurma işlemi için buluş doğrultusundaki bir donanım prensip olarak a, su buharı içeren kurutma gaz akımı için bir boşaltma ağzına ve kurutma gaz akımının en az bir kısmının geri gönderilmesi için bir besleme ağzına (15) sahip bir kurutma zonundan, b, kurutma gaz akımının kurutma zonunun bir boşaltma ağzı ve besleme ağzı ile bağlantılı olan bir eşanjörden, c. kurutma zonunda kurutulmuş materyal akımının gazının ayrıştırılması için bir kavurma zonundan meydana gelmektedir. Ayrıca kavurma zonu ve eşanjör ile bağlantıda olan bir brulör öngörülmüştür. Eşanjör bunun dışında bir besleme ağzı ile kavurma zonuna bağlıdır, kavurma zonunun çıkış ağzının üzerinden dışarı yönlendirilen kavurma gaz akımı brulörde yanarken bu arada ısıtılır, eşanjörde kurutma gaz akımının ısıtılması için kullanılır ve kavurma zonuna geri gönderilir. Ayrıca kurutma zonu ve kavurma zonu birbirinden ayrı gaz devrelerine sahiptir.
Belge (Avrupa Patenti - İncelemeli patent belgesi 21.11.2012 tarihinde alındı)
 

 • Adı Soyadı
  Fulya Sümeralp
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  Simaj Patent Ltd. Şti.
 • Telefon
  (312) 426 58 00
 • E-posta
  f.sumeralp@simaj.com.tr
 • Adres
  Tunus Cad. No: 46 Kat: 2 06680 Kavaklıdere / Ankara