Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Araç gövdesi takviye elemanı, ön taraf elemanı ve araç gövdesi yan yapısı
İlan Tarihi: 23.11.2015
Lisans verme
Patent
2012/09329
Araç gövdesi takviye elemanı, ön taraf elemanı ve araç gövdesi yan yapısı
Bir otomobil gövdesi için, iki veya üç boyutlu olarak bükülen bir bükülmüş kısma ve gerilme mukavemeti 1100 MPa'ın üzerinde ultra yüksek bir gerilme mukavemetine sahip bir yan eleman veya bir sütun gibi bir mukavemet elemanı. Bir otomobil gövdesi mukavemet elemanı, dışarı doğru uzanan bir flanşa sahip olmayan ve iki boyutlu veya üç boyutlu olarak bükülen bir bükülmüş kısma, kesilecek veya preslenecek bir kısma ve kaynaklanacak bir kısma sahip olan, kapalı kesitli bom tipi bir gövdeye sahiptir. Boru tipi gövde, 1100 MPa'ı aşan bir gerilme mukavemetine sahip olacak şekilde ısıl işleme tâbi tutulmuş bir ultra yüksek mukavemetli ısıl işlemli kısma, ultra yüksek mukavemetli ısıl işlemli kısım haricindeki kalan kısım olan ve en az 600 MPa ilâ en fazla 1100 MPa'lık bir gerilme mukavemetine sahip olacak şekilde ısıl işleme tâbi tutulmuş bir yüksek mukavemetli ısıl işlemli kısma ve/veya kesilecek veya preslenecek ya da kaynaklanacak kısım olan ve 600 MPa'dan az bir gerilme mukavemetine sahip olacak şekilde ısıl işleme tâbi tutulmuş bir düşük mukavemetli ısıl işlemli kısma sahiptir.
Belge (Avrupa Patenti - İncelemeli patent belgesi 22.10.2012 tarihinde alındı)
 

 • Adı Soyadı
  Mehmet Nazım Aydın Deriş
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  Deriş Patent ve Marka Acentalığı A.Ş.
 • Telefon
  (212) 252 61 22
 • E-posta
  deris@deris.com.tr
 • Adres
  İnebolu Sok. Deriş Patent Binası No: 5 80040 Kabataş / Setüstü / İstanbul