Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Sızdırmazlık profili
İlan Tarihi: 23.11.2015
Lisans verme
Patent
2012/09794
Sızdırmazlık profili
Buluş, başta raylı araçlar olmak üzere araçlardaki kayar kapıların, açılır kanatlı kapıların ve sürgülü kapıların bilhassa ana kapanma kenarları için, içerisine bir deformasyon sensörü yerleştirilmek üzere oluşturulmuş en az bir odacığa ve en az bir sızdırmazlık dudağına sahip bir sızdırmazlık profili ile ilgilidir. Arada sıkışan cisimler için hem yüksek hassasiyet, hem de yüksek bir sızdırmazlık özelliği temin etmeyi amaçlayan buluşun karakterize edici özelliği, profilin enine kesitinde bir sensör için öngörülmüş ve en azından yaklaşık olarak ortada ve sızdırmazlık profilinin alın kısmında bir odacık bulunması ve en az bir sızdırmazlık dudağının, alın yüzeyinden sensör odacığına geçiş kısmının yakınında, profilin alın kısmından çıkarak, eğimli olarak, tercihen alın yüzeyi ile en az 30°'lik açı yaparak dışarı doğru uzanması ve alın yüzeyine dik doğrultuda sensör odacığının dış konturu boyunca çıkıntı oluşturmasıdır.
Belge (Avrupa Patenti - İncelemeli patent belgesi 22.10.2012 tarihinde alındı)
 

 • Adı Soyadı
  Nazlı Tuğba Korkut Özsoy
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  Deriş Patent ve Marka Acentalığı A.Ş.
 • Telefon
  (212) 252 61 22
 • E-posta
  nkorkut@deris.com.tr
 • Adres
  İnebolu Sok. Deriş Patent Binası No: 5 80040 Kabataş / Setüstü / İstanbul