Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Denizaltı
İlan Tarihi: 23.11.2015
Lisans verme
Patent
2013/05934
Denizaltı
Tahrik düzeneği olarak, denizaltıya ait bir basınçlı gövde (2) ile basınçlı gövdeyi (2) çevreleyen bir dış gömlek (4) arasında bulunan bir ara alanda konumlandırılmış olup basınçlı gövdenin (2) dışına yerleştirilmiş bir lineer tahrik ile dış gömleğin (4) dışında bir lineer nihai pozisyona hareket ettirilebilen ve nihai pozisyonda, lineer hareket yönüne dik bir düzlemde bir döndürme tahriki ile döndürülebilen bir adet "inline-Thruster" [seri yardımcı motor] (10) içeren denizaltı olup, belirleyici özelliği, seri yardımcı motorun (10) döndürme tahriki ile dışarıya hareket yönünde ekseni etrafında 360°'lik bir açı alanında döndürülebilmesi ve burada lineer tahrikin bir döndürme tahrikine hareketsel olarak bağlı bulunmasıdır.
Belge (Avrupa Patenti - İncelemeli patent belgesi 21.06.2013 tarihinde alındı)
 

 • Adı Soyadı
  Ufuk Sezekkaplan
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  Bolton Sınai Mülkiyet Hizm. Ltd. Şti.
 • Telefon
  (212) 261 79 15
 • E-posta
  info@sezekkaplan.com
 • Adres
  Vişnezade Mah. Süleyman Seba Cad. TŞ palas No: 85/22 Beşiktaş / İSTANBUL