Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Fungal Otitis Externa Tedavisi İçin Kulak Damlası
İlan Tarihi: 21.12.2015
Lisans verme veya Devir verme
Patent
2000/01003
Fungal Otitis Externa Tedavisi İçin Kulak Damlası
Fungal otitis externa tedavisi için geliştirilen kulak damlasındaki imidazo1 türevi antifungal etken madde yoğunluğu % 0.5' tir. Dış kulak yolu deri dokusunun vücudun diğer deri dokusuna göre hassas olması ve dış kulak yolu salgısının sınırlı antifungal etkisi sebebiyle imidazol türevi antifungal etken madde, tedavi deneyleri sonucu %0.5' ten daha yoğun olarak dış yoluna uygulandığında tahrişe neden olmakta, %0.5' ten daha seyreltik olarak dış kulak yoluna uygulandığında antifungal terapotik etkisi yetersiz kalmaktadır. Saf su ile seyreltilerek %70 yoğunluğa indirilmiş 100 birim eti1 alkole 0.5 birim imidazol türevi antifungal etken madde ilave edilerek yoğunluk %0.5 yapılmaktadır.
İlaç
Belge (İncelemeli patent belgesi 21.03.2012 tarihinde alındı).
 

 • Adı Soyadı
  Mehmet Zeki İpekçi
 • Unvanı / Görevi
  Patent Sahibi / Right Holder
 • Kurumu/Kuruluş
  Emekli doktor / Retired Doctor
 • Telefon
  (535) 307 77 48
 • E-posta
  zekiipekci@gmail.com
 • Adres
  Bahçelievler / İstanbul