Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Isı Yalıtım Özelliği Yüksek Yapı Malzemeleri ve Üretim Yöntemi
İlan Tarihi: 23.12.2015
Lisans verme veya Devir verme
Patent
2015/05945
Isı Yalıtım Özelliği Yüksek Yapı Malzemeleri ve Üretim Yöntemi
Buluş, bina ve tesislerde bulunan zeminlerde, iç ve dış cephelerinde kullanılan ısı farklılıklarını önleyen, yanmayan, ses yalıtım özelliği bulunan kolay montajı ile zamandan ve işçilikten tasarruf sağlayan yalıtım ve yapı malzemeleri ile bu malzemelerin üretim süreci/yöntemi ile ilgilidir.Buluş ile bina ve tesislerde ek yalıtım gerektirmeyen yapı elemanı olarak mevcut yapı elemanları (tuğla, bims, gaz beton, briket, vb) yerine kullanılabilecek (muadillerine göre daha az maliyetli, daha hafif ve ısı yalıtım değeri daha yüksek) hazır yapı elemanıdır.
İnşaat Sektörü / Yapı Malzemeleri
Başvuru (Araştırma raporu talep etme aşamasında). Ürün ile ilgili TSE'den (0,072 W/mK) test sonucu alınmıştır. Araştırma Raporu için halen devam eden/edecek görüşmelerin sonuçlanması beklenmektedir.
Prototip üretilmiştir. TSE'den (0,072 W/mK) alınan test sonucu ve küçük ölçekli bir üretim tesisinin kuruluş fizibilitesi ile birlikte YATIRIMCILARA tanıtılmaktadır. Lisans, devir veya ortaklık yoluyla üretilerek ticarileştirilmesi amacıyla görüşmeler yapılmaktadır.
20.000.000 TL

 • Adı Soyadı
  Alperen Çerezci
 • Unvanı / Görevi
  Patent Sahibi / Patent Owner
 • Kurumu/Kuruluş
  YİP Yapı Sistemleri İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi
 • Telefon
  (332) 342 42 15
 • E-posta
  acerezci@yipyapi.com.tr / info@yipyapi.com.tr
 • Adres
  Hacı Yusuf Mescit Mah. Ravza Sok. No:19 Karatay / Konya / Türkiye