Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Minişarjlı Seyyar Masa Tipi (Aroma Kartuşlu) Oksijen (Bar) Konsantratörü
İlan Tarihi: 18.01.2016
Lisans verme veya Devir verme
Patent
2013/08438
Minişarjlı Seyyar Masa Tipi (Aroma Kartuşlu) Oksijen (Bar) Konsantratörü
Bu buluş, yaşadığımız ortamda bulunan soluduğumuz havanın içinde bulunan azot, nitrojen, vs. gibi gazlardan ayrıştırarak oksijen üreteci (oksijen jeneratör) vasıtasıyla ve negatif iyon jeneratörü ile zenginleştirilmiş minimum % 30 üzeri saflıkta oksijenin 2-5 litre/dakika ile ortama veya tek kullanımlık oksijen aroma kapsülü (kartuşu) ile burun kanulası ile ayarlanabilen belirli bir süre solunarak oksijenin vücuda alınmasını sağlayan mobil sessiz (seyyar) oksijen konsantratörü ile ilgilidir. Bu cihazın kullanıma sunulması stres, uyku hali vs oluşan bir çok trafik kazasının önünü kesebilmesi ayrıca bir çok kronik değişik hastalığın önünü kesmesi iş verimini arttırmasıdır. Günümüzde özellikle yoğun iş temposunun, hava kirliliğinin ve elektromanyetik alanların etkileri insanlar üzerin de birçok rahatsızlık meydana getirmektedir. Bu olumsuzları asgariye indirmek için hem işyerlerin de, evler de ve araçlar da bu ürünün kullanılarak insanlığa hizmet vermesi hedeflenmiştir. Kullanıldığı yerler; evlerde (çocuk odası, yatak odası, oturma odası, tuvalet, banyo, mutfak kullanımı ayrıca gıda hijyenine olumlu etki etmekte, ocakta pişirme işlemine de olumlu etki ederek yakıt tüketimini oksijen ve negatif iyonlardan dolayı cüzi de olsa düşürmektedir) işyeri, otomobil, otobüs, tren, ofisler, spor salonları, güzellik salonları, yatak odaları, rehabilitasyon merkezleri, yatakhaneler, okullar ve eğitim merkezleri, kreş ve çocuk yuvaları, sinema ? tiyatro ve konferans salonları, bar, disko, kafe ve eğlence merkezleri, toplu taşım araçları, lokanta ve restoran vs. bir çok yerlerde seyyar ve sabit olarak kullanıma müsaittir.
Temiz ve sağlıklı aromalı hava ihtiyacı. İnsanların bulunduğu bütün mekanlar
Başvuru (Araştırma raporu düzenlenmesi aşamasında)
 
Patent
 • Adı Soyadı
  Hasan Benlioğlu
 • Unvanı / Görevi
  Patent Sahibi / Patent Owner
 • Kurumu/Kuruluş
 • Telefon
  (262) 646 06 04 / (538) 975 29 19
 • E-posta
  ekonotek09@gmail.com
 • Adres
  Osmanyılmaz Mah. Şehit Numan Dede Cad. Benlioğlu Apartmanı No: 46/19 Gebze / KOCAELİ