Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Dumandaki gaz ve yanmamış hidrokarbon, toz ve partikül emisyonları arıtan BBB (3B) filtre sistemidir.
İlan Tarihi: 25.01.2016
Lisans verme veya Devir verme
Patent
2011/04014
Dumandaki gaz ve yanmamış hidrokarbon, toz ve partikül emisyonları arıtan BBB (3B) filtre sistemidir.
Fosil yakıtların yanması sonucu oluşan dumandaki gaz ve yanmamış hidrokarbon, toz ve partikül emisyonları arıtan BBB(3B) filtre sistemidir. BBB (3B) filtre sistemi; öne (boyuna) - yana (enine) birleşerek çoğalan şekil-4 modüllerden (4) meydana gelmektedir. Kirletici kaynaktan gelen, dumandaki emisyonlar; şekil-4 Modüllerin(1-2) hacimlerinde soğuk su veya soğuk hava ile ; karşılaşır ve dumandaki tüm emisyonların dinamik gücü parçalanır, fiziksel özellikleri değişir veya süratı (hızı), sıcaklığı ve dinamik basıncı düşer. Yoğunluğu ve statik basmcı yükselir. Şekil-4 modüllerden (1-2) gelen, dumandaki emisyonlar ; şekil-4 modüllerin (3-4) iç hacimli ortamlarında buhar ile kimyasal reaksiyona (tepkimeye) girer ve üçüncü madde fazına geçerek arıtılır. Şekil-4 modüllerin (5-6-7) hacimleri, soğuk hava fanından (15 ) gelen soğuk hava ile soğutulur ve hızlı yoğuşma ve kondensasyonla arıtma devam eder. Filtrenin Şekil-4 modüllerinde (3-4-5-6-7) dumandaki emisyonları yönlendiren, emen, absorbe eden stoper / bariyer elemanları vardır. 6 - BBB (3B) filtrenin tüm iç hacim ortamlarında; buharla dumandaki emisyonların fiziksel ve kimyasal özellikleri sürekli değişir veya sürati (hızı), dinamik basıncı ve sıcaklığı düşer. Statik basıncı yükselir.
Çevre
Belge (İncelemeli patent belgesi 21.07.2014 tarihinde alındı).
https://www.youtube.com/watch?v=oGz1WDhc75s linkinde tanıtım videosun mevcuttur.
 

 • Adı Soyadı
  Behçet Başkent
 • Unvanı / Görevi
  Patent Sahibi / Patent Owner
 • Kurumu/Kuruluş
 • Telefon
  (312) 221 36 78 / (535) 892 56 39
 • E-posta
  mrtbaskent@gmail.com
 • Adres
  Bahçelievler 46 Sok. No: 17/1 Çankaya / Ankara / TÜRKİYE