Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Fiziksel Rahatsızlığı Olanlar İçin Namaz Kılma Sandalyesi
İlan Tarihi: 11.03.2016
Lisans verme
Patent
2011/00418
Fiziksel Rahatsızlığı Olanlar İçin Namaz Kılma Sandalyesi
Ürünümüz fiziksel rahatsızlığı olanlar için secde edilebilir, katlanır ve kolay taşınabilir namaz kılma sandalyesi olduğundan usulüne uygun olarak yere secde ederek namaz kılamayacak derecede rahatsızlığı olan yere eğilip kalkamayan, yaşlı olan, kilolu olan, bacak, bel, sırt, diz vb vücut bölgelerinde ağrıları olan veya ameliyat olmuş ve henüz tam iyileşememiş insanların kullanımına yöneliktir. Bu insanlar bugüne kadar hep sandalyede secde edemeyerek, usule aykırı olarak, zorunda oldukları için namaz kılmak durumunda kaldılar veya bunun yanlış olduğunu bildiklerinden ve yere secde ederek namaz kılamadıklarından namaz kılmadılar. Ama artık bunlar buluşumuzla beraber ortadan kalkacaktır.
Sandalye
Başvuru (İnceleme raporu düzenlenmesi aşamasında). Ayrıca, PCT, Avrupa Patenti ve Avrasya Patenti başvuruları yanında, Fas, Tunus, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Bahreyn ve Umman ulusal patent başvuruları yapılmıştır. 03-06 Mart 2016 tarihli ISIF 2016 katılımımızı sergi rüçhanı göstererek 6 ay içinde yabancı ulusal/bölge/uluslararası tasarım başvurusu yapılması mümkündür. Patent korumamız olmayan ülkeler için tasarım başvurusu yapılabilir. Ürün için marka başvurusu da yapılmıştır.
 USD
 • Adı Soyadı
  Hovsep Payel
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili / Patent Attorney
 • Kurumu/Kuruluş
  HNP Patent
 • Telefon
  (212) 777 03 19 / (545) 769 52 20
 • E-posta
  hovseppayel@hotmail.com / info@hnppatent.com / info@hovseppayel.av.tr
 • Adres
  Mimar Sinan Cad. Divan Residence G Plus N: 35/132 34209 Güneşli / Bağcılar / İstanbul