Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
MASAJ VE TRAKSİYON ALETİ
İlan Tarihi: 08.09.2016
Lisans verme veya Devir verme
Faydalı Model
2014/15907
MASAJ VE TRAKSİYON ALETİ
Bu buluş, bel ve omurga ağrılarının giderilmesi ve korunması için çözüm olarak geliştirilen masaj ve traksiyon aleti ile ilgilidir. Günümüzde bel ağrılı hastalarda kullanılan benzer tedavi yöntemlerinde yerçekiminden faydalanılamamakta, yatar pozisyonda veya baş aşağı eğimli olan masalar kullanılmaktadır. Hasta göğüs ve bel altından korselerle bağlanarak çekilmektedir. Bu hiç de estetik olmayan uygulamalar fizik tedavi merkezlerinde ve terapistler gözetiminde yapılmaktadır. Dolayısı ile hastanın ilgili merkeze gitmesi ve tedavi sürecini orada geçirmesi gerekmektedir.  Buluşumuz ile  hasta kendi başına tedavisini yapma imkanı bulur. Tedaviyi iş yeri ya da evi gibi istediği yerde kolayca uygulama şansı yakalar. Buluş doğal yer çekimi etkisi kullanma prensibi ile çalıştığından dolayı herhangi bir teknisyen ya da uzman gözetimi olmadan herhangi bir birey tarafından rahatlıkla günlük yaşam içerisinde bel ve sırt ağrısını gidermeye yardımcı olarak kullanılabilmektedir. Buluşumuz ile  hasta kendi başına tedavisini yapma imkanı bulur. Tedaviyi iş yeri ya da evi gibi istediği yerde kolayca uygulama şansı yakalar.
Bu buluş, bel ve omurga ağrılarının giderilmesi ve korunması için çözüm olarak geliştirilen masaj ve traksiyon aleti ile ilgilidir.
Buluş, Faydalı Model Tescil Belgesi ile 10 yıllık bir süre için koruma altına alınmıştır.
Sakarya Üniversitesi BAP Koordinasyon Biriminden alınan destek sayesinde buluşa ait bir prototip ürün yapılmıştır. Söz konusu prototip ürün Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Poliklinilerine müracaat eden hastalarda denenmiş ve oldukça iyi sonuçlar elde edilmiştir. Bu sonuçlar daha sonra klinik çalışma olarak uluslararası kongrelere sunulmuştur.
 

 • Adı Soyadı
  ilhan ÖZSOY
 • Unvanı / Görevi
  Ticarileştirme Koordinatörü
 • Kurumu/Kuruluş
  Adaptto-Sakarya Teknokent A.Ş.
 • Telefon
  02643460202
 • E-posta
  ilhan.ozsoy@adaptto.net
 • Adres
  Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsü Serdivan