Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
OTOMATİK TEKSTİL ÜRÜNÜ DAĞITICISI (DOLABI)
İlan Tarihi: 04.11.2016
Lisans verme
Patent
2016/00781
OTOMATİK TEKSTİL ÜRÜNÜ DAĞITICISI (DOLABI)
Hastane ameliyathanelerinde çalışılan personelin ortak kullandığı tekstil malzemelerinin zamanında temini, idamesi ve kayıpların önlenmesi için ortaya konmuş otomatik ürün dağıtıcısı ile ilgilidir. Ameliyathane soyunma odalarında açık olarak dağıtılan ameliyat elbiselerinin dağıtımını bir sistem dahilinde yapan, malzemenin zamanında temini, idamesi ve kayıpların önlenmesi için ortaya konmuş otomatik tekstil ürünü ile ilgilidir. Buluşun ana amacı, parmak izi ve yüz tanıma ile çalışacak, yetkisiz kişilerin ulaşımını engelleyecek bir otomatik tekstil ürünü dağıtıcısı ortaya koymaktır. Buluşun bir benzer amacı, ameliyat öncesinde elbise bedeni seçimi işlemini hızlandırarak, sürecin daha hızlı bir biçimde yapılmasını sağlamaktır.
Sağlık, Tıp
Araştırma Raporu Aşamasında
Arge çalışmaları sürmekte
200000 Euro
Teknik bilgi paylaşımı
 • Adı Soyadı
  Zeynep Elif CANSAP
 • Unvanı / Görevi
  Patent Uzmanı
 • Kurumu/Kuruluş
  Medipol Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi
 • Telefon
  0533 743 35 54
 • E-posta
  zcansap@medipol.edu.tr
 • Adres
  Medipol Üniversitesi Kavacık Güney Kampüsü / İstanbul