Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
TRAFİKTE İZİN VERİLEN ALKOL SEVİYELERİNİN TÜKÜRÜKTEN BELİRLENMESİ VE BUNU SAĞLAYAN APARAT
İlan Tarihi: 04.11.2016
Lisans verme
Patent
2016/01637
TRAFİKTE İZİN VERİLEN ALKOL SEVİYELERİNİN TÜKÜRÜKTEN BELİRLENMESİ VE BUNU SAĞLAYAN APARAT
Buluş, trafiğe çıkan araçları kullanan şahısların, kullandığı araç cinslerine göre, cihaz gerekmeksizin, tükürükten alkol seviyesinin belirlenmesini sağlayan bir sistem ile ilgilidir. Buluş özellikle, trafiğe çıkan araçları kullanan şahısların kullandığı araçların, özel araç veya toplu taşım aracı ve taşımacılık yapan araç olup-olmamasına göre, cihaz gerekmeksizin, alkol seviyesinin tükürükten belirlenmesini sağlamak üzere, tek kanattan oluşan bir çubuk şeklinde; bahsedilen alkol seviyesi, delil olarak saklanmak isteniyorsa da, bahsedilen tek kanadın, iç kanat olarak kullanılması ile, bu kanadın girebileceği bir dış kanat içeren, katlanabilir yapıda bir çubuk şeklinde olup; ve; özel araç kullanıcıları için bir renk, toplu taşım aracı ve taşımacılık yapan araçlar için başka renk, ceza gerektiren seviyenin üzeri için ise ayrı bir renk olmak üzere, 3 farklı renkten mamul bir aparat ile ilgilidir.
Medikal, Sağlık
Araştırma Raporu Aşamasında
Arge çalışmaları sürmekte
300000 Euro
Teknik bilgi paylaşımı
 • Adı Soyadı
  Zeynep Elif CANSAP
 • Unvanı / Görevi
  Patent Uzmanı
 • Kurumu/Kuruluş
  Medipol Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi
 • Telefon
  0533 743 35 54
 • E-posta
  zcansap@medipol.edu.tr
 • Adres
  Medipol Üniversitesi Kavacık Güney Kampüsü / İstanbul