Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
KESİCİ VE EMİCİ CERRAHİ ALET
İlan Tarihi: 04.11.2016
Lisans verme
Patent
2016/13350
KESİCİ VE EMİCİ CERRAHİ ALET
Bu buluş kulak burun boğaz(KBB), ortopedi gibi birçok cerrahi uygulamalarda kullanılmakta olan kesici emici cerrahi aletin (microdebrider) mekanik hale getirilmesi, kesim işlemi için cihaz üzerindeki kontrol hakimiyetinin artırılması ve sade bir çalışma sistemine sahip olması ile ilgilidir. Buluşun amacı yelpaze dişli sayesinde sistemin mekanik hale getirilmesi ile işlem kontrol hâkimiyet özelliğinin artırılmasıdır. Hareketli dişliler ile güçlendirilmiş motor ve yelpaze dişli sayesinde osilasyon hareketinin tamamen mekanik hale getirilerek, enerji tüketimi olmadan sağlanması ve bu sayede kablosuz çalışma imkanını da kullanıcıya sunabilmesidir. Buluşun bir diğer amacı yeniden şarj edilebilir enerji kaynağı ile ameliyat esnasında kullanıcıya kablosuz çalışma imkanı tanıması böylece serbest hareket alanının genişletilmesidir. Şarj ile birkaç kere kullanımı sözkonusu olabilmektedir.
Health, medicine, medical devices
Araştırma Raporu Aşamasında
300000 Euro
Teknik bilgi paylaşımı
 • Adı Soyadı
  Zeynep Elif CANSAP
 • Unvanı / Görevi
  Patent Uzmanı
 • Kurumu/Kuruluş
  Medipol Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi
 • Telefon
  0533 743 35 54
 • E-posta
  zcansap@medipol.edu.tr
 • Adres
  Medipol Üniversitesi Kavacık Güney Kampüsü / İstanbul