Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
TABİATIN KÜÇÜK BİR NÜSHASI 3M FORMUNDA SAKSISI
İlan Tarihi: 21.12.2016
Lisans verme veya Devir verme
Patent
2014/06085
TABİATIN KÜÇÜK BİR NÜSHASI 3M FORMUNDA SAKSISI
Toprak; bilindiği üzere bitkilerin yaşam alanlarıdır. İnsanlar bu alanları minimize ederek birçok bitkiyi iç mekanlarda veya betonla kaplı alanlarda yetiştirmektedirler. Fakat bu saksılar belli bir büyüklükte olduğu için bitkilerin gelişim göstermesi bu saksının hacmi doğrultusunda olacaktır. Halbuki 3M SAKSI bu hacmi bir anda değil yıllara yaymıştır. 40 cm boyunda iç içe geçmiş 3 saksıyı her yıl 5 cm büyüttüğümüzde bitki köklerini 16 yıl sonra saksının tamamına yayacaktır. Normal bir saksı bu kadar süre kullanılmaz, sonunda saksının hacmi 2,5 katına ulaşacaktır. İlk saksıda 4 yıl kaldığı düşünülürse saksı 20 yıl kullanılacaktır. Canlılığını yitirmeyen bitki bundan sonrada parklarda/arboretumlarda yaşantısını sürdürebilir.
Beton, Plastik, Cam, Demir, Tarım
İncelemeli Patent alındı
Başlangıç, Yeni ilan
500.000 TL
Patent
 • Adı Soyadı
  HACI MEHMET CAN
 • Unvanı / Görevi
 • Kurumu/Kuruluş
  GERÇEK KİŞİ
 • Telefon
  +90 505 441 90 09
 • E-posta
  hacimehmetcan@gmail.com
 • Adres
  ANKARA