Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Mikroorganizma Tanımlamak için Bir Sistem ve Yöntem
İlan Tarihi: 07.02.2017
Lisans verme veya Devir verme
Patent
2016/07124
Mikroorganizma Tanımlamak için Bir Sistem ve Yöntem
Mevcut buluş, mikroorganizmaların strain/tür/cins/5 familya vs. seviyesinde tanımlanabilmesi ve taksonomik olarak sınıflandırılabilmesi için geliştirilmiş bir sistem ile ilgilidir. Buluş özellikle, herhangi bir ortamdan elde edilen bilinmeyen bir mikroorganizmanın sınıflandırılması ve strain/tür/cins/familya vs. seviyesinde tanımlanmasına yönelik olarak geliştirilmiş HRM ve Tm analizi için kullanıma hazır 10 bir plate (3) veya strip/çoklu tüp gibi analiz ortamı ile bunu destekleyen bilgisayar tabanlı bir sistem ve yöntemdir.
Mevcut buluş, mikroorganizmaların (protista, fungus, bakteri, virüs vs.) strain/ tür/ cins/familya vs. seviyesinde tanımlanabilmesi ve taksonomik olarak sınıflandırılabilmesi/gerçekleştirilebilmesi için bir sistem ve yöntem ile ilgilidir.
 

 • Adı Soyadı
  Serhat Dalkılıç / Mesut Aktekin
 • Unvanı / Görevi
  Fikri Haklar Birimi Koordinatörü / Fikri Haklar Birimi Uzmanı
 • Kurumu/Kuruluş
  Erciyes Teknolj Transfer Ofisi
 • Telefon
  03522248112
 • E-posta
  mesutaktekin@erciyesteknopark.com
 • Adres
  Yeni Mah. Aşık Veysel Bulv. EÜ TGB Tekno-3 Binası No: 28 Melikgazi/KAYSERİ