Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Benzanilit Molibdat Kapasitör Sentezi ve Üretim Yöntemi
İlan Tarihi: 07.02.2017
Lisans verme veya Devir verme
Patent
2016/09964
Benzanilit Molibdat Kapasitör Sentezi ve Üretim Yöntemi
Buluş sayesinde, tamamıyla metal-organik bir kapasitör elde edilebilmektedir. Buluşta molibden oksitin ya da bir metal oksitin benzanilit ile kapasitörü yapılabilmektedir. Benzanilitin içerdiği yoğun pi bağları sayesinde molibdenin ihtiyaç duyduğu elektron sağlanarak süperkapasitörün sadece 1 gramına 6-60 F’lık 30 yük depolanabilmektedir. Bir diğer ifadeyle, elektron kaynağı olarak molibdene bağlı oksijenin yanı sıra zengin elektron kaynağı olan benzanilitten yararlanılmaktadır. Bununla birlikte bu tür metal-organik bileşiklerin çok iyi yarı iletken özellik gösterdiği de bilinmektedir. 2 dakikada 1 gramına 6 - 7 F’lık yük depolanabilmektedir. Elde edilen süperkapasitöre diğer metal organik kapasitörlere 5 göre daha hızlı yük depolanabilmektedir.
Sanayi, Elektrik Sanayi, Endüstriyel Sanayi
 

 • Adı Soyadı
  Serhat Dalkılıç / Mesut Aktekin
 • Unvanı / Görevi
  Fikri Haklar Birimi Koordinatörü / Fikri Haklar Birimi Uzmanı
 • Kurumu/Kuruluş
  Erciyes Teknolj Transfer Ofisi
 • Telefon
  03522248112
 • E-posta
  mesutaktekin@erciyesteknopark.com
 • Adres
  Yeni Mah. Aşık Veysel Bulv. EÜ TGB Tekno-3 Binası No: 28 Melikgazi/KAYSERİ