Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
KENDİNDEN AÇILANDIRILABİLİR LAG SCREW(KİLİTLEME VİDA)?LI PROKSİMAL FEMUR ÇİVİSİ(PFN)
İlan Tarihi: 07.09.2017
Lisans verme veya Devir verme
Patent
2012/11795
KENDİNDEN AÇILANDIRILABİLİR LAG SCREW(KİLİTLEME VİDA)?LI PROKSİMAL FEMUR ÇİVİSİ(PFN)
Bu buluş tıp alanında, Ortopedi ve Travmatoloji dalında erişkin ve yaşlılarda görülen femur(uyluk kemiği) üst uç kırıkları(İntertorakanterik kırık) için kullanılan çivilerde proksimaldeki tek delikten femur başına aynı çivi üzerinde değişik açılarda vida(Lag screw) gönderilmesine olanak sağlayan intramedüller(kanal içi) çivi yapılanması ile ilgilidir. Buluş özellikle femurun( uyluk kemiğinin) üst ucunun(trokanterik bölge) kanal içi şekline uyum sağlayacak şekilde bu bölgenin anatomisine uygun şekilde eğim verilmiş sağ ve sol femur üst uçları için ayrı ayrı olmak üzere farklı çap fakat aynı boylarda olabilen femur boynu anteversiyonuna uyumlu tek çivi üzerinden farklı açılarda tek sabitleme bıçağına müsaade edebilen ve sabitleme elemanı deliklerinden oluşan kanal içi uygulamalı çivi yapılması ile ilgilidir.1-Buluş, femur kemiğinin üst ucunun kanal içi yapısına uyum sağlayacak şekilde bu bölgenin anatomik yapısı göz önüne alınarak eğimli olarak oluşturulan, sağ ve sol femur üst uçlan için ayrı ayrı olmak
TIP,ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİ, MEDİKAL
7 YIL KORUMA ALTINDA, PATENT ALINMIŞ
AR-GE İÇİN BEKLEMEDE
0,1 Euro
Patent
 • Adı Soyadı
  REŞİT
 • Unvanı / Görevi
  Yrd.Doç.Dr
 • Kurumu/Kuruluş
  İnönü üniversitesi TOTM, Ortopedi ve travmatoloji AD
 • Telefon
  05345738724
 • E-posta
  resitsevimli@hotmail.com
 • Adres
  İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ