Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Ev Tipi Taşıyıcı
İlan Tarihi: 19.04.2018
Lisans verme veya Devir verme
Faydalı Model
2017/02738
Ev Tipi Taşıyıcı
Zaman içerisinde çamaşır makinalarının yıkama kapasitesi artmıştır. Bu duruma bağlı olarak çamaşır sepetleri ağırlaştı. Sağlıklı bir birey belli bir ağırlığa kadar kaldırabilir. Çamaşır her evde yıkanıyor haftada en az iki veya üç kez. Büyük çoğunlukta bulunan bel, boyun fıtığı gibi rahatsızlıkları biliriz. Eklem rahatsızlıkları….vs Sağlığımızı tehdit eden, gözden kaçırdığımız bu soruna çözüm getirmeyi amaçladık. Ev tipi taşıyıcı çamaşır sepetinden bağımsızdır. Üretim maliyeti düşüktür. Ergonomiktir. Katlanarak çamaşır sepetinin içine konulabilir. Dolapta yer kaplamaz. Tekerlekli arka bölüm (1), bağlantı kolonu (6) ile sabit ayaklı ön bölüm (7)’ ye bağlanmıştır. Ayarlanabilir çekme aparatı (8) ile kişinin tutup çekmesi ve boyuna göre ayarlaması sağlanmıştır. Naylonumsu malzemeden yapılmış olan kolon tercih edilmiştir. Kolon, pamuktan veya naylonumsu malzemeden yapılmış şeritlerdir.
Plastik Üretim, Kalıp Sanayi.
Araştırma raporu aşamasındadır.
Sanayiye Uygulama Aşamasında
 TL
Faydalı Model
 • Adı Soyadı
  OKŞAN
 • Unvanı / Görevi
 • Kurumu/Kuruluş
  --
 • Telefon
  0 533 135 8848
 • E-posta
  oksanurulu@gmail.com
 • Adres
  YAKACIK/KARTAL/ISTANBUL