Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
BİTKİ YETİŞTİRME KAPSÜLÜ
İlan Tarihi: 13.11.2018
Devir verme
Faydalı Model
2018/01691
BİTKİ YETİŞTİRME KAPSÜLÜ
Mevcut buluş, kaldırım, yürüyüş yolları, otopark,park, bahçe, çatı, balkon, çevre duvarı,tavan gibi zeminler üzerinde sera bitkileri yetiştirilmesini sağlayan bir bitki yetiştirme sistemi ile ilgilidir.
Topraksız tarımda kullanmayı öngördüğümüz kapsüller farklı bitki yetiştirme mecralarında kullanılabilmektedir. 1: Sera veya açık alanlarda topraksız tarım ürünlerini yetiştirmeyi hedeflediğimiz kapsüller sayesinde, Bitki yetiştirilecek olan alanın zeminin bitki yetişmeye elverişli olmasına gerek kalmadan istenilen alanlarda belirlenen ürünleri rahatlıkla ve verimli bir şekilde üretimine olanak sağlamaktadır. Sera içerisinde zirai ürün yetiştiriciliğinde kullanılan alanı daha etkin ve verimli kullanma açısından dikey kültür veya yatay kültür sistemi kullanılarak verimli ve kaliteli ürün elde etmek mümkün olmaktadır. Kısaca yetiştirmesi öngörülen bitki çeşitleri çilek, marul ve istiridye mantarı gibi vb. ürünler verimli bir şekilde üretmeye katkı sağlayacağını öngörmekteyiz. ŞEHİR YEŞİLLENDİRMESİ (Kaldırım, Yürüyüş Yolları, Otopark, Park, Bahçe, Çatı, Balkon, Çevre Duvarı, Ters Tavan Gibi Zeminler Üzerinde ) Bitki yetiştirmeye olanak sağlamaktadır.
2018/01691 patent numarası ile araştırma sürecindedir.
ürün model baskıları elde edilmiş olup ticarileştirme ye hazırdır.
475000 TL
 • Adı Soyadı
  Çağdaş ERBAŞ
 • Unvanı / Görevi
  Girişimci
 • Kurumu/Kuruluş
  BİYOSAK
 • Telefon
  05323329141
 • E-posta
  biyosaksi@gmail.com
 • Adres
  Konuksever Mah. 817 Sok. Erol Aksu Apt. No:12 D: 4