Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Tehlikeli sıvı maddelerin depolanmasına yönelik kap kapama düzeneği
İlan Tarihi: 21.04.2013
Lisans verme
Patent
2010/02856
Tehlikeli sıvı maddelerin depolanmasına yönelik kap kapama düzeneği
Bu buluş, bir kabın (2) açık gövde ucu ile bu açık gövde ucuna sızdırmaz şekilde bastırılabilen bir kapağın (1) kenarı arasındaki kapama düzeneği ile ilgilidir. Sac, yaklaşık 180 derecelik bir bükülme yarıçapı (11) ile dışa doğru bükülür, böylece kanal şeklindeki bir oluk (4) ile kapak yüzeyinden (3) ayrılan kapak kenarı, buranın radyal şekilde uzanan sınırlandırıcı kenarı (5) ile oluktan kapak yüzeyinin (3) eksenel yönde yükseğine uzanır ve aşağı doğru şişen bir dairesel sızdırmazlık malzemesini barındırmaya yönelik bir yuvarlatılmış kenar (7) oluşturmak üzere bir yarıçapla dışa doğru radyal olarak bükülür. Yuvarlatılmış kenara (7) yönelik sac ucu (8), sınırlandırıcı kenardan (5) önce bir radyal mesafede (d8) sonlanır, bahsedilen mesafe o şekilde boyutlandırılır ki, gövde ucunun, kapama yapılması halinde, kendi eğrilmiş yarıçapı (11) ile birlikte, sınırlandırıcı kenar (5) ile temas halinde, bu kenar ile sızdırmazlık malzemenin (9) arasından yuvarlatılmış kenara sokulabilmesi sağlanır.
 

 • Adı Soyadı
  Hülya Çaylı
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  PARAGON DANIŞMANLIK TEM. VE TİC. A. Ş.
 • Telefon
  0312 4422291
 • E-posta
  patent@paragon.com.tr
 • Adres
  Koza Sok. No:63/2 G.O.P. Ankara