Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Eğirme silindirlerini bilemek için cihaz.
İlan Tarihi: 22.09.2014
Lisans verme
Patent
2011/06702
Eğirme silindirlerini bilemek için cihaz.
Eğirme silindirlerinin bilenmesi için, döner bir bileme merdanesi (3) olan, ilaveten bilenecek eğirme silindiri (25) için döner kolun (15) üzerinde yerleştirilen bir iş parçası alıcı aracı (20) olan bir cihaz tasarlanmıştır. Döner kol (15), bileme merdanesine göre doğrusal hareket eden bir kızağın (2) üzerine takılmıştır ve donatım duruşu ve besleme duruşu arasında hareket eder. İlaveten devam eden bileme sürecine muadil olarak bileme merdanesinin (3) bileme yüzeyine doğru çalıştırılabilir bir besleme mekanizması (30) mevcuttur. Yapısal olarak basit olan ve de eğitimli olmayan kişiler tarafından iyi bileme sonuçlarıyla çalıştınlabilen bir bileme makinesi elde etmek için, döner kol (15) besleme mekanizması (30) aracılığıyla kızağa (2) göre yer değiştirebilir şekilde yapılmıştır, ve kızağı (2) elle arzu edilen bir doğrusal konumda ayarlamak için besleme mekanizmasından (30) bağımsız olarak çalıştırılabilir bir mekanizma (7, 8) mevcuttur.
 

 • Adı Soyadı
  REVAN DÜNDAR PERKİN
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  STOK SINAİ MÜLKİYET HİZM. A.Ş.
 • Telefon
  0-212-3243100
 • E-posta
  patents@stock.com.tr
 • Adres
  BÜYÜKDERE CAD. NO:173 LEVENT - ŞİŞLİ- 34394/İSTANBUL