Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Koruyucu branda içeren bir araç.
İlan Tarihi: 22.09.2014
Lisans verme
Patent
2010/07033
Koruyucu branda içeren bir araç.
Bu buluş entegre koruyucu branda içeren bir araç ile ilgilidir. Buluş konusu araç (1) araç ön tamponu (T) altına yere paralel olarak yerleştirilen, bir kutu kapağına sahip en az bir kutu (2); kutunun (2) ön tampona (T) bağlantısında kullanılan kutunun (2) etrafına istenilen aralıklar ile yerleştirilen en az bir çıkıntı (3), çıkıntıya (3) takılan en az bir bağlantı elemanı (4); kapalı pozisyonda iken kutu (2) içerisinde duran, açılması ile araç (1) üzerini örten en az bir branda (5); branda (5) yüzeyine istenilen aralıklar ile aracın genişliği doğrultusunda, aracı alt şasisi haricinde saracak şekilde birbirine paralel olarak yerleştirilen, iki uca sahip en az bir destek elemanı (6); brandanın (5) açılması ile destek elemanı (6) uçlarına takılan en az iki makara (7); makaranın (7) içinde hareket ettiği, kapıların (F,R) altına yere paralel yerleştirilen bir ucu açık diğer ucu kapalı en az iki kızak (8) ve kızağın (8) uçlarına yerleştirilmesi ile makaranın (7) kızak (8) içerisinden çıkmasını engelleyen en az iki kilit (9) içermektedir.
 

 • Adı Soyadı
  EMİN KORHAN DERİCİOĞLU
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  ANKARA PATENT BÜROSU LTD. ŞTİ.
 • Telefon
  0-312-4172323
 • E-posta
  korhan.dericioglu@ankarapatent.com
 • Adres
  Bestekar Sok. No:10/12 Kavaklıdere- Çankaya-ANKARA