Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Sık hav dağılımına sahip dokunmuş yapay çim mat ve böyle bir yapay çim matın üretilmesi için yöntem.
İlan Tarihi: 22.09.2014
Lisans verme
Patent
2012/00690
Sık hav dağılımına sahip dokunmuş yapay çim mat ve böyle bir yapay çim matın üretilmesi için yöntem.
Bu buluş bir yandan bir zemin kumaşı ve zemin kumaşından çıkan bir takım yapay çim yaprağı içeren bir yapay çim mat ile ilgilidir. Bir diğer yandan da, bu buluş bu türde bir yapay çim mat üretilmesine yönelik bir yöntem ile ilgilidir. Buluşun amacı bir yapay çim mat ile hav ipliğinin yapay çim matta daha eşit oranda dağıtıldığı ve tercihen önceki tekniğe ait yapay çim matlarla karşılaştırılabilecek performans seviyeleri sunarken ya da hatta onlardan daha iyi performans seviyeleri sağlarken bir yandan da materyal (özellikle de hav ipliği) tasarrufu sağlayan bir dokunmuş yapay çim mat bulmaktır. Buluşun bir diğer amacı yöntemin uygulandığı dokuma aygıtının etrafındaki işleri basitleştirmek ve dokuma sırasında daha sessiz çalışan ve daha az aksama süresine sahip bir dokuma aygıtı elde etmektir.
 

 • Adı Soyadı
  UĞUR GÜRŞAD YALÇINER
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  YALÇINER PATENT VE DAN. LTD. ŞTİ.
 • Telefon
  0-312-4683504
 • E-posta
  ugur@yalciner.com
 • Adres
  Tunus Caddesi No:85/8 - ÇANKAYA-ANKARA