Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Kullanıma hazır gıda tepsisi ve bunu hazırlamak için metot.
İlan Tarihi: 22.09.2014
Lisans verme
Patent
2011/05960
Kullanıma hazır gıda tepsisi ve bunu hazırlamak için metot.
Bu buluş sterilize edilmiş bir hazır yiyecek gıda paketi (1) ile ilgili olup, söz konusu paket aşağıdakileri içermektedir: bir ana hacim (2a) belirleyen ve üst kısmında bir ilk açıklığa (2b) sahip olan bir ana kap (2) ; bahsedilen ana hacmin (2a) en azından bir kısmı içerisinde tutulan bir ana gıda ürünü (20); ikincil bir hacim (3a) belirleyen ve üst kısmında ikinci bir açıklığa (3b) sahip olan en az bir ikincil kap (3); bahsedilen ikincil hacmin (3a) en azından bir kısmı içerisinde tutulan en az bir ikincil gıda ürünü (30); ilk ve ikinci açıklığı (2b,3b) kapatacak şekilde düzenlenen çıkartılabilir kapatma aracı (4).Ana ve ikincil gıda ürünleri (20,30) mevcut serbest hacmin en az % 80'ini kaplar; bunun yanı sıra, ikinci kap (3) ana kap (2) içerisinde çıkartılabilir biçimde bağlantılıdır, bu şekilde de ana hacmin (2a) bir kısmını kaplar ve ana gıda ürünü (20) için mevcut serbest hacmi bahsedilen ana hacmin (2a) bir kısmına indirger. Bu buluş aynı zamanda bir hazır yiyecek gıda paketinin (1) hazırlanması için olan bir metodu kapsar.
 

 • Adı Soyadı
  FULYA SÜMERALP
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  SİMAJ PATENT LTD. ŞTİ.
 • Telefon
  0-312-4265800
 • E-posta
  f.sumeralp@simaj.com.tr
 • Adres
  TUNUS CAD. NO:46 KAT:2 KAVAKLIDERE/ANKARA