Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Taşıt kabinleri için bir ısıtma ve soğutma sistemi.
İlan Tarihi: 22.09.2014
Lisans verme
Patent
2013/07664
Taşıt kabinleri için bir ısıtma ve soğutma sistemi.
Bu buluş, açık alanlarda park halinde olan taşıt kabinlerinin sıcak dış ortam 5 koşullarında ve özellikle güneş altında iken güneş enerjisi kullanılarak konfor koşullan açısından tahammül sınırlan içerisinde serinletilmesini soğuk havalarda ise ön ısıtılmasını sağlayan bir ısıtma ve soğutma sistemi (1) ile ilgilidir. Buluş konusu ısıtma ve soğutma sistemi (1) sayesinde soğutma esnasında kabin içerisinden çekilen ısının pencere veya yeni bir havalandırma kanalı açmaksızın, fan vs gibi enerji harcayan sistemleri hiç kullanmayan ya da en düşük seviyede kullanan, en önemlisi; hırsızlık gibi unsurlara karşı park halindeki araba güvenliği açısından zayıflık yaratan pencereyi aralama, ek fanlarla havalandırma için havalandırma aralığı oluşturma, çatı penceresini aralama gibi yöntemlere gerek duymadan yenilikçi ısı kuyusu ve ısı borulu ısı transfer mekanizmaları geliştirerek yeterli ve sürdürülebilir kapasitede sürekli olarak ısının dışarı atılmasını sağlayarak soğutma sisteminin sürekli ve sürdürülebilir bir tarzda çalışmasını sağlanmaktadır.
 

 • Adı Soyadı
  GİZEM DİLAN ÖZMEN
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  ANKARA PATENT BÜROSU LTD. ŞTİ.
 • Telefon
  0-312-4172323
 • E-posta
  gizem.ozmen@ankarapatent.com
 • Adres
  Bestekar Sok. No:10/12 Kavaklıdere- Çankaya