Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Polyester kompozit fiber dokumasız kumaşı.
İlan Tarihi: 22.09.2014
Lisans verme
Patent
2011/08217
Polyester kompozit fiber dokumasız kumaşı.
Bu buluşta, tatmin edici bir renk tonuna (düşük b* değeri) sahip bir polyester kompozit fiber dokumasız kumaşı sunulmaktadır. Bu kumaş, aşağıda açıklanan katalizörle elde edilen bir polyester polimer ve bir füzyonla-bağlanabilen polimerden elde edilen kısa kompozit fiberlerden oluşturulur. Bu katalizör aşağıda sayılanlardan oluşur: (1) formül (III) ile temsil edilen bir fosfor bileşiği içeren bir fosfor bileşiği bileşeninin aşağıda verilen formül (I) ile temsil edilen bir titanyum alkoksit içeren bir titanyum bileşiği bileşeniyle karışımı ve/veya titanyum alkoksitin formül (II) ile temsil edilen bir karboksilik asifle ya da onun anhidritiyle reaksiyon ürünü ve/veya (2) formül (V) ile temsil edilen bir fosfor bileşiği içeren bir fosfor bileşiği bileşeninin formül (IV) ile temsil edilen bir titanyum alkoksit (IV) içeren bir titanyum bileşiği bileşeniyle reaksiyon ürünü ve/veya titanyum alkoksitin formül (III) ile temsil edilen bir karboksilik asitle ya da onun anhidritiyle reaksiyon ürünü.
 

 • Adı Soyadı
  ASLI ŞERİFE BEŞEN
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  DERİŞ PATENT VE MARKA ACENTALIĞI A.Ş.
 • Telefon
  0-212-2526122
 • E-posta
  abesen@deris.com.tr
 • Adres
  İnebolu Sok. Deriş Patent Binası No:5 Kabataş/ Setüstü 80040/İSTANBUL