Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Bir telekomünikasyon sisteminde yöntem ve düzenleme.
İlan Tarihi: 21.01.2015
Lisans verme
Patent
2011/11833
Bir telekomünikasyon sisteminde yöntem ve düzenleme.
Mevcut buluş, söz konusu uç birimde depolanan bir ara bellek durum raporu (bsr) ile karşılaştırıldığında uç birimin (700) ara bellek durumunda meydana gelen bir değişikliğe dayalı olarak bir radyo baz istasyonu (600) programcısı için rastgele bir erişim kanalı üzerindeki yukarı bağlantı kaynaklarının talep edilmesine yönelik bir rastgele erişim kanalı (rach) prosedürünü başlatmaya yönelik bir yöntem ve düzenleme ile ilgilidir. Bir birinci yöntem adımında mevcut uç birimin ara bellek içeriği durumu yani, uç birimin ara bellek verisinin durumu, söz konusu ara bellek durum raporunun (bsr) durumu ile karşılaştırılır. İkinci bir yöntem adımı, söz konusu karşılaştırma işleminde ara bellek durumunda bir değişikliğin saptanması üzerine bir hizmet talebinin, söz konusu baz istasyonu programcısına bildirilmesine yönelik olarak bir rach prosedürünün başlatılmasını içerir. Bu hizmet talebi, söz konusu programcının, yukarı bağlantı kaynaklarını söz konusu uç birime tahsis etmesine yönelik bir tetikleyici olarak durum değişikliğine ilişkin bir göstergeyi içerir.
 

 • Adı Soyadı
  TOLGA ÇAYLAK
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  DIŞ PATENT MARKA TESCİL ve DANIŞMANLIK HİZ. LTD. ŞTİ.
 • Telefon
  0216 5455700-09
 • E-posta
  tolga@dispatent.com.tr
 • Adres
  İÇERENKÖY DEĞİRMENYOLU CAD. NO:12/7 K:5 ATAŞEHİR/İSTANBUL