Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Kumanda yağı ateşleme gaz motoru ve kumanda yağı ateşleme gaz motorunun çalıştırılma yöntemi.
İlan Tarihi: 21.01.2015
Lisans verme
Patent
2012/08633
Kumanda yağı ateşleme gaz motoru ve kumanda yağı ateşleme gaz motorunun çalıştırılma yöntemi.
Mevcut buluşa göre gaz motoru olup; bir kumanda yağ yakıt vanasına, bir kumanda yağ pompasına, her bir birden çok yanma odası için kumanda yağı ana borusuna bağlı birinci ve ikinci borulara sahiptir. Anahtarlama vanası vasıtasıyla çalıştırma kumanda yağı tankı ve ateşleme stimulanı katkılı kumanda yağı tankı uçuncu bir boruya bağlıdırlar, söz konusu uçuncu boru ise kumand ayağı ana vanasının ucuna bağlıdır. Çalışma işlemi durdurulmadan önce kumanda yağı açılan bir egzoz vanasından tahliye edilir ve bunun sonrasında anahtarlama vanası çevrilir. ve içme ateşleme stimulanı eklenmiş olan kumanda yağı boruya beslenir. Bunu müteakip, ana borudan aşağı akışlı olan kumanda yağı içme ateşleme stimulanı eklenmiş kumanda yağı ile değiştirilir. Bunun sonucunda bir sonraki aktivasyon esnasında içme ateşleme stimulanı eklenmiş olan kumanda yağı yakıt vanasından püskürtülür ve sonuç itibariyle aktivasyon esnasında ateşlemede yaşanabilecek tutukluk oranı azaltılmış olur ve daha güvenilir bir motor elde edilir.
 

 • Adı Soyadı
  UĞUR GÜRŞAD YALÇINER
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  YALÇINER PATENT VE DAN. LTD. ŞTİ.
 • Telefon
  0-312-4683504
 • E-posta
  ugur@yalciner.com
 • Adres
  Tunus Caddesi No:85/8 - ÇANKAYA-ANKARA