Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Bir kap içerisine gaz enjekte etme düzeneği.
İlan Tarihi: 21.01.2015
Lisans verme
Patent
2012/12066
Bir kap içerisine gaz enjekte etme düzeneği.
Bu buluşta, bir metal kaba metalürjik bir işlem gerçekleştirmek üzere gaz enjekte etme amaçlı bir düzenek tarif edilmektedir. Bu düzenek bir gaz akış kanalından, akış kanalı içerisinde uzanan bir bom biçimli merkezi esnek bir yapıdan, boru biçimli merkezi yapı yakınına yerleştirilmiş akış yönlendirici türbülans kanatlan grubundan, ve merkezi esnek yapı içerisindeki soğutma suyu oluklarından meydana gelmektedir. Merkezi bom biçimli yapının ön ucu, bir bunun bölümüne sahip olmakta ve bu bunun bölümü, kubbe biçimli bir dış kabuktan, ve dış kabuk içerisine yerleştirilmiş ve bir iç nozüle sahip olacak şekilde oluşturulmuş bir iç elemandan meydana gelmektedir. Bu nozül, soğutma suyu oluklarından suyu alarak, bu suyu spreyli şekilde dış kabuğun iç yüzeyine yönlendirmekte ve bu sayede dış kabuğun iç yüzeyi etrafında dışa ve geriye doğru akan bir su spreyi oluşturmaktadır.
 

 • Adı Soyadı
  ELİSAVET YAKOVİDİS ÇİNLEMEZ
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  DERİŞ PATENT VE MARKA ACENTALIĞI A.Ş.
 • Telefon
  0-212-2526122
 • E-posta
  deris@deris.com.tr
 • Adres
  İnebolu Sok. Deriş Patent Binası No:5 Kabataş/ Setüstü 80040/İSTANBUL