Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Bir kablosuz ağ içinde bir yarı- ikili radyo kanalı üzerinden iletişim için usul.
İlan Tarihi: 22.12.2014
Lisans verme
Patent
2011/10688
Bir kablosuz ağ içinde bir yarı- ikili radyo kanalı üzerinden iletişim için usul.
Buluş, en azından iki abonesi (A, B) olan bir kablosuz ağ için bir iletişim usulü ile ilgilidir, burada bir radyo kanalı (F) gerçi abonelerin (A, B) arasında her iki yönde, ancak bu daima sadece arka arkaya önce bir yönde ve daha sonra diğer yönde kullanılabilir, bunun anlamı her iki yönde aynı anda olmamasıdır. Buluşa uygun olarak, abonelere (A, B) her seferinde aktarım zamanlarının (Z) bir zaman örüntüsü içinde önceden bildirilmesidir, bu zamanlarda bir abone (A veya B) her seferinde diğer aboneye (B veya A) bir kullanıcı mesajı yollayabilir, burada her kullanıcı mesajının içinde başlangıcında bir tanılama sinyali gömülmüş veya böyle bir tanılama sinyalinin kullanıcı mesajının başına eklenmesidir, ve burada tanılama sinyalinin alıcı abonenin (A veya B) radyo kanalının (F) tahsis edilmiş olmasının bildirilmesidir.
 

 • Adı Soyadı
  EVİN KAZMİRCİ
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  STOK SINAİ MÜLKİYET HİZM. A.Ş.
 • Telefon
  0-212-3243100
 • E-posta
  patents@stock.com.tr
 • Adres
  BÜYÜKDERE CAD. NO:173 LEVENT - ŞİŞLİ- 34394/İSTANBUL