Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Ekim makinesi.
İlan Tarihi: 22.12.2014
Lisans verme
Patent
2012/02983
Ekim makinesi.
Bir tohum sandığını, bunu taşıyan bir çerçeveyi, bir keski rayını ve ekim sıralannın sayısı ile aynı sayıda olan, birer dört mafsallı zincir üzerinden keski rayı ile birleştirilmiş olan ekim keskilerini kapsayan bir ekim makinesinde, dört mafsallı zincirin altlığı, keski rayına sabitlenmiştir ve uçlarında, ekim makinesinin hareket istikametinin aksi yönünde uzanan, birer mafsal üzerinden dört mafsallı zinciri kapatan ve ekim keskisini sevk eden bir kuplör ile birleşfirilmiş olan gidonlar için birer mafsala sahiptir, ki burada dört mafsallı zincir, keski baskısını oluşturan yay baskısı altında bulunmaktadır. Her mafsal, eksene paralel olarak uzanan, kauçuk elastiki birer elemanın bünyeye alınması için öngörülen, simetrik olarak yerleştirilmiş olan en az iki tane cebi kapsayan, daire şeklinden farklı olan bir yatak kabuğuna ve yatak kabuğunun içerisine yerleştirilmiş olan, dış yüzeyleri ile bir kauçuk elastiki eleman ile birlikte etki eden bir profile sahiptir.
 

 • Adı Soyadı
  ASLI ŞERİFE BEŞEN
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  DERİŞ PATENT VE MARKA ACENTALIĞI A.Ş.
 • Telefon
  0-212-2526122
 • E-posta
  abesen@deris.com.tr
 • Adres
  İnebolu Sok. Deriş Patent Binası No:5 Kabataş/ Setüstü 80040/İSTANBUL