Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
İnorganik pigmentlerin aldehit veya keton reçineler ile kaplanması.
İlan Tarihi: 22.12.2014
Lisans verme
Patent
2011/12329
İnorganik pigmentlerin aldehit veya keton reçineler ile kaplanması.
İnorganik pigmentlerin aldehit veya keton reçineler ve en az bir dağıtıcı madde ile kaplanması; bu kaplama, ışığın bir fraksiyonunu soğuran ve ışığın bütünler kısmını yansıtan maddeler olduklarından her ikisi pigment olarak tanımlanan, aldehit veya keton reçineler ile kaplanmış katı organik veya inorganik maddelerin partiküllerinden oluşan bir kimyasal bileşik ihtiva eder. Aldehit veya keton reçineler, bir işlem vasıtasıyla pigmentin yüzeyine çökeltilir; bu işlemde reçinenin eritilmesi, ardından pigmentin tüm yüzeyinin ıslatılması ve erimiş haldeki reçine ile kaplanması, ardından soğurma ve müteakiben, kriyojenik işlem vasıtasıyla 10 Derece Cm altındaki sıcaklık koşullarında çalışan mekanik sistemler ile atomizasyon aşaması tasarlanmıştır. Bu buluş ile elde edilen ürün, toz boyaların ve plastiklerin boyanmasında ve pigmentasyonunda bir monokromatik renklendirici malzeme olarak yarı mamul ürün halinde kullanılacaktır ve/veya sıvı boya endüstrisinde bir çözücü madde içinde çözündürüldükten sonra bir pigmentlenmiş macun olarak da kullanılacaktır.
 

 • Adı Soyadı
  EVİN KAZMİRCİ
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  STOK SINAİ MÜLKİYET HİZM. A.Ş.
 • Telefon
  0-212-3243100
 • E-posta
  patents@stock.com.tr
 • Adres
  BÜYÜKDERE CAD. NO:173 LEVENT - ŞİŞLİ- 34394/İSTANBUL