Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Kumaşların ve pelüş kumaşın dokunmasına yönelik süreç.
İlan Tarihi: 21.11.2014
Lisans verme
Patent
2012/01001
Kumaşların ve pelüş kumaşın dokunmasına yönelik süreç.
Mevcut buluş bir dokuma makinesinde kumaşların dokunmasına yönelik bir sürece ilişkindir; bu kumaşlar, en az iki karşılıklı olarak bitişik çözgü ipliği sistemi için, bu karşılıklı olarak bitişik çözgü ipliği sistemlerinin her birinde farklı karakteristiklere sahip en az iki hav çözgü ipliği bulunduğu ve sözü edilen her bir çözgü ipliği sisteminde hav çözgü ipliklerinin figür uygulaması için bir desene göre kumaşa sıralı olarak dolandığı ve figürsuz uygulama için kumaş boyunca dokunduğu ya da atladığı bir çözgü ipliği sistemleri çokluğu içermektedir. Bir çözgü ipliği sistemi ile gergin çözgü ipleri, bağlayıcı çözgü ipleri ve/veya hav çözgü ipliklerini içeren bir grup çözgü ipliği kastedilmektedir. Bu çözgü ipliği sistemleri atkı yönünde yan yana uzanmaktadır. Karakteristik ile tur, renk, kalınlık, vs. denilmek istenmektedir. Mevcut buluş ayrıca bir pelüş kumaşa da ilişkindir.
 

 • Adı Soyadı
  UĞUR GÜRŞAD YALÇINER
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  YALÇINER PATENT VE DAN. LTD. ŞTİ.
 • Telefon
  0-312-4683504
 • E-posta
  ugur@yalciner.com
 • Adres
  ANKARA